Mersch Official Logo 2010

שכחת את הסיסמה?

הרשם

שלום לך, אם הינך חדש/ה ליינות מרש תוכל/י בזמן קצר להרשם


לאתר ולהנות מהנחות, הטבות והזמנות לאירועים מיוחדים.

דף הבית

> יקבים

Chateau PueCh-haut

אחוזה מודרנית בלונגדוק, כ-15 קלומטר צפונית-מזרחית למונטפלייה, שנולדה מתשוקתו של ג'רר ברו, תעשיין רב מעוף ויכולת (את בית אחוזתו מהמאה ה-17/18 העביר בשלמותו, אבן לאחר אבן, ממרסיי). לשאטו כרמים הנטועים על 115 הקטר (1150 דונם, והיד עוד נטויה), בעיקר זנים המתאימים לאקלים הים תיכוני, כולל גרנאש, סירה, מורבדר, קריניאן, וסינסו, וזנים לבנים של רוסן, מרסן, וגרנאש לבן. הגפנים נטועות בצפיפות וזוכות לתשומת לב רבה (הויטיקולטוריסט-יועץ הוא מישל רולאן), כולל דילול אשכולות ("בציר ירוק") ביולי, שמיטיב עם אשכולות הבציר הידני שנמתח לאורך כחודשיים, מספטמבר ואל תוך נובמבר. בהכללה, בינות העלית האדומים של היקב, הענבים מבוררים בקפידה, נמעכים, ותוססים על קליפותיהם ארוכות (שלושה-ארבעה שבועות) בבקרת טמפרטורה. לאחר מכן עובר התירוש להבגרה של עד 18 חודשים בחביות אלון. For more info

Chateau St. Cosme

יקב מופלא של משפחת ברול בכניסה הצפונית לכפר ג'יגונדס. זוהי האחוזה העתיקה ביותר באיזור (מתועדת לשנת 1416) שנקנתה ע"י משפחת ברול ב-1570. המשפחה בנתה את המגורים מעל מרתף יין רומאי עתיק שטיול במבוכיו עוצר נשימה. ליקב מספר כרמים, בעיקר של גרנאש, שהמפורסמים שבהם הם לה פוסט (במדרונות התלולים של כנסיה עתיקה), לה קלו (1.8 הקטרים בני למעלה ממאה שנים), והומיניס פידס (אף הוא מוזכר ברשומות כבר ב 1902 ובשגרה מקבל ביקורות דימיוניות). לאוי ברול הוא גם נגוסיאנט (négociant) שקונה ומשווק יין מאחוזות טקנות אחרות בעמק הרון מחוץ לג'יגונדס, בעיקר מחלקו הצפוני. שאטו סנט קום הוא היקב הנחשב ביותר באיזור ג'יגונדס וליינות המקומיים שלו, מהכרמים השונים, שם עולמי.

Clos Saint Jean

בעיני רבים זהו אחד היקבים הטובים ביותר בעמק הרון הדרומי. היקב נוסד על ידי אדמונד טקוסל ב- 1900 וזכה לשמו בשנת 1910. מאז ועד היום היה היקב בבעלות משפחתית. ב- 1920 הצטרף בנו לאופולד, ב-1930 הצטרף בעלה של הבת, ב-1957 בנה ונכדו גיי מורל, וב-1982 שני בניו של גגי (ניניו של אדמונד), פסקל ווניסנט מורל. ליקב 400 דונם נטועים זנים אדומים, 100 מתוכם במיטב השטח של אזור גידול שטונוף-דו-פאפ (מישור לה-קראו). בארבעה דונמים נטועים זנים לבנים. הכרמים מטופלים בצורה הטבעית ביותר האפשרית כאשר השימוש בקוטלי מזיקים כימיים הוא מינימאלי. על מלאכת הגידול מופקד פיליפ קאמבי האגדי. לפי רוברט פרקר, "לו ניתן פרס לאחוזת עמק הרון שעלתה ברמתה הכי הרבה בזמן הכי הקצר, ללא ספק הייתה זוכה זו של פסקל ווינסנט מורל... מאז שנטלו את ההובלה... יצרו סידרה של יינות ברמה עולמית שאינם מין העולם הזה..."

Domaine La Janasse

בעיני רבים זהו אחד מהיקבים הטובים ביותר בעמק הרון הדרומי. היקב נוסד בשנת 1973 על ידי איימה סבון מהכפר קורת'זון. איימה הגדיל את אחזקות היקב מ- 150 דונם במקור ל-600 דונם כיום. ב-1991 הצטרף לאיימה בנו קריסטוף, בוגר לימודי גידול הגפן ומסחר, שעסק בהרחבת היצע התוויות והשיווק. הבת, איזבל הצטרפה ליקב עם תואר בייננות, בשנת 2001. העבודה בכרם ובייצור בנויה על גישה פדנטית ונפרדת לכל כרם ולכל תווית, והתוצאה ניכרת באיכות המובילה של כל התוויות ובמיוחד משטונוף-דו-פאפ (Viellie Vignes; Chaupin) ומקוט-דו-רון (Terre d’Arglie; Les Garrigues). לפי רוברט פרקר זוהי "אחוזה המנוהלת באופן מושלם.. אחת מהכוכבים של דרום הרון, עם יינות מבריקים בכל קשת המחירים... יינות אדומים עשירים, מורכבים, ברמה עולמית..."

Domaine Santa Duc

היקב המוביל מהשורה הראשונה של יינות האיכות מהכפר העתיק גיגונדס, בדרום עמק הרון. מעשה ידיו להתפאר של איב גרה (Yves Gras) שהשכיל להביא אחוזה זו, אחרי ארבעה דורות של ייננים, לקדמת זירת ייצור היין בדרום עמק הרון. כרמי האחוזה נטועים בשני סוגי קרקע: האחת גירית ומרובת מינראלים של שיפולי הגבעות והשנייה חרסית אדומה וענייה. גידול ועשיית יין נעשים בצורה פדנטית ומחושבת ביותר (בעיקרה טבעית), על מנת לשמר את שיווי המשקל בין הגפנים לבין בית הגידול שלהן. אלה יינות שנעשים בסבלנות ובהתלהבות רבה. ההתערבות היא מזערית, שמרים טבעיים, השריה ארוכה, וביקבוק ללא סינון. האחוזה מוקפדת ומרתקת והיא מייצרת גלריה של יינות מעולים מכרמי הגדורה, כמו גם מאלו של מגדלים אחרים. שווה באיכותה ובאיכות יינותיה לטובות שבאחוזות שטונוף-דו-פאפ. לדברי רוברט פרקר: היינן "הוא אחד מהאושיות הגדולות של דרום עמק הרון.... כישרון יוצא דופן לגידול גפן ועשיית יין..." בעל יקב שהוא "אחת מאבני הבוחן של ג'יגונדס מעולה..."

יקב מסינה

היקב הוקם בשנת 2000 כשותפות בין שני יינים-כוכבים עולים, דן סטנדיש וג'ייסן קולינס. חלק ניכר מהכרמים מטופחים בשיטות מסורתיות וללא השקיה. הזנים המועדפים על מסינה הם המסורתיים לברוסה ו"ים תיכוניים": שירז, גרנאש, מורבדר, פטיט סירה, ברברה, דולצטה, רוסאן ואחרים. כמו ייננים מבריקים אחרים, הפילוסופיה של הטראור מנחה את דן וג'ייסן. מסינה מדגישה את האופי המיוחד של הכרם והפרי, עם משטר פיקוח קפדני בכרם והתערבות מינימאלית בתהליך ייצור היין. למסינה סגנון יחודי שצבר לעצמו מעריצים מושבעים באוסטרליה ובשווקי חוץ. בדרך כלל היינות, "רכים" ו"עדינים" מעט יותר מיתר יינות ברוסה עם נטיה קלה ליינות רון בשלים.

יקב מולידוקר

יקב מולידוקר הוא פרי מוחו הקודח והפעלתני של ספרקי מרקי (ספרקי מרקוויס), אחד מהייננים הססגוניים והאינטנסיביים של עמק מקלרן. יחד עם זוגתו שרה, שנחשבת לבעלת כישרון בלנדינג ייחודי, ייצר ספרקי יינות בעבור מספר יקבים שזכו באופן שוטף לדירוגי פרקר גבוהים במיוחד. הזוג זכה בציון 99 נקודות אצל פרקר עבור 4 יינות מ- 3 יקבים (מתוך 24 יינות אוסטרליים שזכו עד שנת 2006 לציון 99 פרקר). ספרקי (בעברו הרחוק צלם מקצועי של אופנועי מרוץ), באמצעות תוכנת השקיה ייחודית (מוגנת בפטנט) שהמציא, מגיע לדרגות בשלות וטעמים נדירים של הענבים. לאחרונה רכש ספרקי יקב גדול במקלרן ובכך הפך את יקב מולידוקר לעצמאי.

יקב מיטולו

יקב בבעלות פרנק מיטולו הוקמה ב- 1994 בשותפות של בן גלייצר, אחד מהייננים המחוננים והמפורסמים של ברוסה. היקב מקפיד על איכות באופן אובססיבי והיינות עשויים לעילא ולעילא. רוב הפרי מקורו בעמק מקלרן, אם כי היקב שולט לפחות בכרם אחד בברוסה. הסגנון ביקב אירופאי יחסית, הדגש הניכר ביינות הוא על אלגנטיות שנגזרת מהגידול הקפדני של הכרמים והפרי והשימוש הקפדני בשיטות וכלים, כמו לדוגמה, אלון צפוף. הדגש הוא על הפרי ,המורכבות והטאנינים המרוככים בכדי להבטיח שהיינות המיוחדים יהיו נגישים בכל שלב של חייהם. ליקב מספר רמות של יין, אך כולן ברמות איכות בלתי מתפשרת.

יקב אסטרולב

היקב הוקם ע"י קבוצת חברים בשנת 1996. היקב נקרא על שם ספינה צרפתית, שהגיעה תחת פיקודו של ג'ול דומון ד'אורוויל, לאזור מרלבורו בסוף שנות העשרים של המאה ה- 19. הבעלים של היקב, סיימון ווגהורן, רכש את השכלתו הייננית באוסטרליה, ולאחר מכן עבד במספר יקבים בניו-זילנד. מקור כל הענבים מכרמים שבבעלות היקב, בשטח שבלב עמק ווייהופיי ובשטחים אחרים באזור מרלבורו. 80% מהייצור ביקב הוא של סוביניון בלאן, משלוש סדרות. הפילוסופיה המדריכה את סיימון היא להסתמך על טיפוח נתוני הקרקע ובעיקר הגפן. בעזרת האקלים המיוחד וגישה של התערבות מינימלית בייצור היין, עיצב סיימון גלריה של יינות מיוחדים שמביאים לידי ביטוי מוחצן את פוטנציאל הפרי המיוחד של אזור מרלבורו. יינות אסטרולב קנו להם אוהדים רבים בחצי הכדור הדרומי. חברת מרש מאמינה שהאיכות המיוחדת של היקב והיינות תקנה גם את ליבם של חובבי היין הישראלים.

יקב אולירי ווקר

דיוויד אולירי וניק ווקר הקימו את היקב הנושא את שמם לפני מספר שנים, וזאת לאחר שרכשו ניסיון ארוך כייננים במיטב היקבים הגדולים באוסטרליה. היינות שיצרו דיוויד וניק זכו בעבר במספר גדול של פרסים. היקב המודרני שהקימו השניים בעמק קלייר (Clare valley), כשעה ורבע נסיעה צפונה מברוסה, משרת מספר יצרני יין. כלומר, חלק משמעותי מהיינות מיוצרים ע"י דיוויד וניק בעבור יקבים אחרים. וגם יינות אלו זוכים לעתים קרובות לביקורות נלהבות ופרסים. יקב אולירי ווקר עצמו מייצר כמות מוגבלת של יינות איכותיים במחירים מעולים יחסית לאיכותם. מקור שני יינות הריזלינג של היקב מכרמים ללא השקיה, בתת-אזורי פוליש-היל וווטרוויל שבעמק קלייר. ליינות הריזלינג מווטרוויל דגשים פירותיים ואילו יינות הריזלינג מפוליש היל, עצורים ויבשים יותר. מקור יין השירז העמוק והפירותי של אולרי-ווקר בעמק מקלרן (דרומה מאדלייד) ובעמק קלייר.

יקב נון

היקב נמצא בעמק מקלרן במרחק כחצי שעה נסיעה מאדלייד. היקב בבעלות משפחת נון. דרו נון הוא אחד מהבודדים באוסטרליה המחזיק בתואר מסטר אוף ווין (Master of wine). את הכרם הוא רכש ממשפחתו, הקים את היקב ומאז הוא מייצר יינות שהביקוש להם גדול בהרבה מההיצע. גפני הגרנאש של נון, בחלקן בנות למעלה משבעים שנה, גדלות ללא השקיה בתצורת "פרא" (Bush vines) סביב היקב עצמו. את ענבי השירז מגדל בעבור יקב נון, ג'ורג' בורט מאזור לנגהורן קריק הדרומי יותר. אין דומים ליינות נון. הענבים נבצרים ידנית והיינות מיוצרים ע"י דרו. יין הדגל של היקב הוא האקליפס המורכב מכ-60% גרנאש ו-40% שירז. יינות השירז והקברנה מיוחדים באותה מידה אך נדירים יותר.

יקב ספיניפקס

הוקם בשנת 2001 ע"י פטר של, מקבוצת הייננים הצעירים העולים של ברוסה. מהיותר מסקרנים שבייקבי ברוסה, ספיניפקס הוא שונה ובלתי קובנציונאלי בכמה מובנים. ראשית, פטר הוא "קיווי" או ניו-זילנדי, בוגר שישה בצירים בצרפת, עם ניסיון רחב בייננות, שהיגר לאוסטרליה וברוסה כאדם צעיר, וכך גם זוגתו, מגלי שמוצאה צרפתי. שנית, מאחר ופיטר הוא מהגר, הרי שהוא נסמך על פרי שנקנה ולא כרמי המשפחה. שלישית, פטר מייצר יין שונה במובהק מרוב היקבים בברוסה, ובעל נטיה צרפתית ברורה—בעיקר לכיוון יינות עמק הרון ודרום צרפת. דגש על יינות בלנד מורכבים ובעלי אישיות שנהנים מאפקט סינרגטי. ואמנם, היינות של ספיניפקס מיוחדים בכלל ובברוסה בפרט. מקורי, ידען, סקרן ומיוחד בגישתו, ולשעבר היינן הראשי של אחד מהיקבים המובילים בברוסה (ובמידה רבה האחראי להצלחתו) פיטר הוא מהבקיאים ביותר בכרמי ברוסה ועמק עדן.

יקב סטנדיש

היקב הוקם בשנת 1999 ע"י דן סטנדיש , יינן מחונן בעל תואר בהנדסת כימיה שויתר על מסלול בטוח לטובת אהבתו הגדולה לייננות. לדן ניסיון עשיר כולל כיינן בכיר באחד היקבים האוסטרלים המובילים בעולם. כמו כן, הוא מעורב בבצירים בקליפורניה ספרד ויפן. היקב של סטנדיש מפיק כמות מיקרוסקופית של יין כ- 1000-700 חביות בשנה, וגם זאת רק בשנים שאיכות הענבים מתאימה לדרישות הקפדניות של דן. שני היינות של היקב – שירז ושירז וישניה עוברים תהליך התססה ולאחר מכן יישון ארוכים במיוחד. דן מדגיש את הפרי ומיצר יינות מרוכזים, אך יחד עם זאת, אלגנטיים בצורה יוצאת דופן, שהשפעת ייננות עמק הרון ניכרת בהם.

יקב סייפריד

היקב המשפחתי הוקם בשנת 1973 ע"י הרמן סייפריד, מהגר יליד אוסטריה בעל השכלה ייננית גרמנית, במפרץ נלסון שבצפון האי הדרומי של ניו זילנד. הענבים לבציר הראשון של היקב נבצרו בשנת 1976. ב- 1979 הוגדל שטח הנטיעות ביקב פי 8 ל 16 הקטרים. ב 1988 הורחב היקב בשלישית לאדמה זרועת האבנים של כרם אי הארנבת. כרמי סייפריד נטועים על מורדות צפוניים במרחב קרקעות ואקלים אופטימלי ליינות לבנים עשירים אך אלגנטים. חורף קר וגשום, קיץ ארוך ויבש, לילות סתיו קרירים וימים חמים, ושעות אור ארוכות יחסית, חברו להפוך את מפרץ נלסון לאתר כרמים ראשון במעלה. יקב סייפריד-תחת שרביטו של הבן היינן כריס ואחותו היידי, מתמחה--כמו רבים מייקבי האי הדרומי של ניו זילנד--בזנים לבנים, ובראש ובראשונה סוביניון בלאן, ואחריו שרדונה, פינו גרי, ריזלינג וגוורצטרמינר. ליקב גם כרמי פינו נואר וסירה (שירז). היום ליקב נטיעות נרחבות, גדולות פי יותר מעשר מאשר בסוף שנות השבעים, וגאוותו, בין היתר, על היותו יצואן, מאז 1983, הן לגרמניה והן לאוסטריה.

יקב פוקסס איילנד

ג'ון בלשם, היינן של יקב פוקסס איילנד, החל את לימודיו בנושאי יין בשנת 1977 בשאטו קטן באזור מדוק שבבורדו. במשך חמש שנים הוא למד שם את סודות עשיית היין ורכש גישה פרפקציוניסטית לייצור יין. את החלום העביר איתו ג'ון לארץ מולדתו, ניו-זילנד. בשנת 1988 הוא נטע 4.5 הקטרים בפוקסס איילנד שבמרלבורו, אזור היין המפורסם ביותר של ניו-זילנד. עיקר הנטיעה היה של שרדונה ופינו נואר. בשנת 2000 רכש ג'ון אחוזה נוספת של 20 הקטרים (200 דונם), בעמק אוואטירי, שבמרלבורו. בעמק זה נטועים כרמי הסוביניון בלאן. היקב עצמו ממוקם על דרך קלאודי-ביי ורחוב גיפורד, כ- 500 מטר מגדת נהר ווירו. היקב מייצר יינות פינו-נואר, שרדונה, ריזלינג וסוביניון בלאן. כל היינות משקפים את הפילוסופיה של היקב המשפחתי הקטן: איכות ומורכבות ברמה בלתי מתפשרת. כל הבצירים מוגבלים מאוד בכמות, אבל הם נחשבים מהמשובחים ביותר שיש לניו-זילנד להציע.

יקב צרקי

דמיין צ'רקי, היינן ומגדל הגפנים, למד יינות בדרום אוסטרליה. קשה לתאר את נחישותו ומסירותו לעיתים הוא מבלה ביקב מזריחת החמה ועד... זריחתה למחרת. את רוב התהליכים הוא מבצע כמעט לבד (לעיתים בעזרת סבו או עוזרת). בחורף גוזם דמיין את הגפנים בשיטותיו, לבד, לאורך כשלושה חודשים! משום שאיננו מתפשר על מה שהוא מחשיב חיוני לאיכות הפרי. לאחר בציר ידני מותססים הענבים המעוכים על קליפותיהם ב"אמבטיות פתוחות". התירוש עובר שאיבה (Pump over) מספר פעמים ביום ובלילה לשם מיצוי מיטבי של טעמים וניחוחות. בתום התסיסה נסחט בעדינות במסחטת Basket press והיין מועבר לתערובת חביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי בו יסיים את התסיסה המלו-לאקטית. מגוון ואיכות היינות של דמיין, תחת שתי התוויות (גליימונד וצ'רקי) הוא כמעט דימיוני. משום אופיו הפרפקציוניסטי וסקרנותו, מגדל דמיין זנים פחות נפוצים בברוסה.

יקב קלסקי

כרמי משפחת קלסקי נטועים בשטח של 400 דונם במחוז גרינוק שבצפון חבל ברוסה. הקרקע, גירנית-חולית רדודה, פרוסה על שכבה של אדמת חרסית וגיר עמוקה הנחשבת אידיאלית לגידולי שירז. האיכות היוצאת דופן של ענבי המשפחה, בעיקר השירז והגרנאש, מעידים הן על הטרואר המיוחד והן על שיטות הגידול האורגניות. מיטב הכרמים הוותיקים של המשפחה אינם מקבלים כל השקיה. טרוי קלסקי, יסד את היקב לאחר לימודי ייננות בדרום אוסטרליה והשתלמות כיינן ביקב פנפולדס. כמעט מיד זכה טרוי המחונן להכרה כאחד מהייננים המובילים בברוסה ובדרום אוסטרליה. ב-2006 זכה היקב האורגני, על ידי כתב העת היוקרתי סומלייה אוסטרלי לאחד מ-25 היקבים המובילים ביבשת. ב-2008 נבחר טרוי קלסקי ליינן השנה.

יקב קוואריסה

ג'ון קוואריסה עבד כ- 20 שנה כיינן בכיר במיטב היקבים המסחריים באוסטרליה, כולל Casella ו- McWilliams. בשנת 2005 החל ליצר את היין הראשון שלו ובשנת 2007 הקים את יקב קוואריסה. במהלך קריירה מטאורית רכש ג'ון מוניטין של יינן רציני, מסור ומקורי. בנוסף, הוא משמש שופט בינלאומי בתחרויות יין בעולם ובאוסטרליה. בשנת 2004 זכה ג'ון בשניים מהפרסים הכי יוקרתיים בתחום היין באוסטרליה ה- Jimmy Watson האגדי וה- Stodart Trophy היוקרתי. מאז 2007 מתמקד ג'ון ביקב המשפחתי, ובגיחות קצרות של ייעוץ ושיפוט בתחרויות יין בינלאומיות. לאחרונה, זכה היקב ב- 4 כוכבים במהדורת 2009 של מדריך היין של ג'יימס הלידי, בכיר מבקרי היין באוסטרליה. היינות של היקב מציעים תמורה יוצאת דופן ומעוררת קנאה למחיר.

יקב קייסלר

היקב הוקם בשנת 1893 ע"י משפחה שהיגרה בשנות הארבעים של המאה התשע עשרה משלזיה לברוסה שבאוסטרליה. בתחילה נטעה המשפחה שירז, גרנאש ומטרו (מורבדר) ועיקר הייצור היה של יין מחוזק. ריד בוזוורד החל ללמוד ייננות בקולג' רוזוורסי ב-1987. בוגרי מחזור זה הם היום מעמודי התווך של תעשיה היין בברוסה. בהנהגת ריד מדיניות הייקב החדש היא שאין להתפשר על איכות, לא ברכישת כרמים ולא בייצור היין. המטרה היא להגביר את עצמת הפרי, ואת זאת עושה היקב ע"י גיזום חזק יותר וצמצום ההשקיה. הורדת 40% בתנובה הניבה מיץ ליינות "חסונים" ועשירי טעמים במיוחד, הנושאים בקלות 15% אלכוהול. על השאלה מדוע לייצר יין עצמתי, עונה ריד: "משום שאנו יכולים! ברוסה מאפשרת עצמת טעמים גדולה בשעה שרוב האיזורים האחרים אינם יכולים לאפשר זאת." בקצרה, ביינות קייסלר באים לידי ביטוי מיוחד הטרוור של מיטב הכרמים במזרח ברוסה.

יקב רדפורד דייל

בן וגיליאן רדפורד קנו את האחוזה, על כרמיה הזקנים, בשנת 1999. במקור, היקב הוא יוזמה משותפת דרום אפריקאית של בן רדפורד ואלקס דייל. את היוזמה העבירו בן ואלקס גם לברוסה. גיליאן דרום אפריקאית במקורה היא שף במקצועה ובן הוא יינן אוסטרלי מנוסה. היקב ממוקם במערב עמק עדן חבוי ברכס ברוסה (שבעמק עדן) בקרבת כביש פלקסמן. אזור של גבעות טרשים ועצי אקליפטוס. כמעט בצמוד מצויים כרמי הריזלינג של היקב, סדורים בשורות של גפנים זקנות (בנות כמעט שמונים) ובלתי מושקות. האקלים הקריר בעדן, כולל כפור בלילות החורף, מתאים ליינות לבנים ובמיוחד לריזלינג. ככלל, יינות רדפורד דייל מסתמכים על החומציות הטבעית בעמק הקריר ועל טיפול ידני קפדני הן בגיזום הגפן והן בבציר.

יקב רוקבר

נוסד על ידי טים בורביל, יליד מערב אוסטרליה שלמד ייננות באדלייד שבדרום אוסטרליה בשנת 1993 . במשך חמש השנים הראשונות לאחר סיום התואר, עבד טים כיינן בכמה מהיקבים של חברת סאות'קורפ, בעמק ברוסה ובקונוורה, כשבאחריותו ייצור כמה מיינות הפרמיום הלבנים, שזכו במספר מדליות זהב. משמאס בעבודה בחברות הגדולות, החליט טים לשנות כיוון והקדיש את זמנו ליצור יינות אינדיווידואלים שמשרטטים במדוייק את האופי היחודי של איזור הגידול והכרם. בגלל חיבתו לתנאי הגידול של עמק מקלרן, בעיקר לאקלים ולקרקע, בחר טים להקים את היקב בעמק. יחד עם זאת, היקב מייצר גם שירז רזרב שמקורו בעמק ברוסה ושרדונה מגבעות אדלייד הקרירות, שמתאימות במיוחד לזנים לבנים. ההצלחה של היקב הייתה כמעט מידית. מצוייד בידע מקיף שרכש בלימודיו ובעבודתו לצד מיטב הייננים המנוסים של החברות הגדולות, בחר טים מגדלים כמו ג'ון פטרוצ'י וג'ון הלדיטץ,' ששולטים על כרמים איכותיות במיוחד. היין שהוא מייצר מבוסס על התערבות מינימאלית ושמירה על אופי הפרי.

יקב שוץ - רד נקטר

הכרמים נטועים על 275 דונם באזור סטונוול בלב ברוסה ובמרחק קצר ממרננגה. תמי ממשפחת כורמים ותיקה, היא מגדלת הגפנים (ויטיקולטוריסטית) ואילו טרוי קלסקי, בן דודה מיקב קלסקי, מייצר את היין. תמי מאמינה בהתערבות והשקיה מינימלים המכוונים ליבול קטן של פרי איכותי ומרובה טעמים. מקורם של יינות השירז והקברנה של רד נקטר הוא מכרם בודדת (single vineyard). טעמיהם מעידים על השילוב בין טרואר סטונוול יוצא הדופן, הטיפוח הקפדני של הגפנים, ויד האומן של טרוי שמייצר את היינות באותן שיטות שהוא מייצר את יינות קלסקי. יינות רד נקטר מייצגים ערך איכות/מחיר בלתי רגיל. היינות עזים ומרוכזים, בעלי פרופיל זני מעולה, בנויים לשתיה מוקדמת יחסית, אבל ראויים גם לאחסון.

יקב ת\

היקב מצוי במזרח ברוסה ליד העירה אנגסטון, כרמי היקב פזורים בארבע חלקות שונות: במאונט קרופורד שבעמק עדן, המשיק לברוסה מדרום-מזרח (זנים לבנים, מרלו וקברנה); בקבינינג'י שבברוסה (בעיקר שירז); בסנט קיטס וטרורו בצפון ברוסה (בעיקר שירז); ובמילטון פרק בעמק עדן (שירז, קברנה, מרלו ופטיט-ורדו). היקב בבעלות משפחתית של דיוויד ושריל קלארק (לפני נישואיה, ת'ורן). הבן סם מנהל את היקב. משפחת ת'ורן מגדלת גפנים מאז שנות השבעים של המאה התשע עשרה. אביה של שריל הוא הבעלים של אחת מכרמי השירז העתיקים ביותר באוסטרליה (רישומים מראים שהכרם הייתה קיימת ב- 1854). משפחתו של דיוויד קלארק גם היא מברוסה, אך מתחום המכרות (זהב). מטרת היקב לספק יינות איכות במחיר מיטבי. טיפוח מוקפד של הכרמים, תזמון נכון של הבציר ותכנון קפדני של תהליכי ההתססה, הסחיטה, היישון והעירוב, אכן הביאו את בכירי המבקרים למסקנה שהיקב עומד בעקביות במטרתו ליצר יינות מעולים במחירים מצוינים. ליקב מספר סדרות כאשר כל סידרה מכילה מספר יינות זניים ומעורבים שונים, אדומים ולבנים.

יקב טוזנר

בשנת 2001 סיים קים טויזנר את לימודי התואר הראשון במדעים עם התמחות בייננות באוניברסיטת אדלייד שבדרום אוסטרליה. קים היה נחוש בדעתו לחזור לברוסה ולהתנסות במיוחד בזני עמק הרון. מאז ועד היום הוא עובד (היום כיינן ראשי), אצל כמה מהבולטים ביקבי ברוסה. כאשר הגיע קים לברוסה, הוא שוחח עם האחים ריבקי, מגדלי ענבים בצפון ברוסה, שהביעו חשש לעתידה של הכרם שניטע ע"י סבם. חברות היין הגדולות ניצלו את תנאי חוזה ההספקה ושילמו בעבור הפרי המשובח מחיר הפסד שלמעשה חרץ את דין הכרם לכליה. קים ובעלה של אחותו, מייקל פג' (בעצמו כורם שכיר), גייסו כסף שהספיק לקנות במחיר ראוי (פי שלוש מהמחיר ששילמו החברות הגדולות) רבע מהיבול. הכרם הזקנה ניצלה וב -2002 הציגו לראשונה קים ומייקל שותפו 165 תיבות של יין "ג'ושוע". 8 חביות של גרנאש, שירז ומטרו נשארו ליישון נוסף ולשיחרור ב- 2004, תחת התווית "אוותר".

יקב טייט

לברונו טייט (צאצא למשפחה איטלקית שיצרה חביות), אין מתחרים ביצירת יין מרגש ונגיש. יקב טייט נמצא בדרום ברוסה, צפון-מערב מהעיירה לינדוק. ברונו, בנוסף לתואר בהנדסה ובמינהל עסקים הוא יינן משכיל ומקצוען מאין כמוהו. את הענבים רוכש היקב המשפחתי בחוזים ממגדלים נבחרים. בעונת הבציר ניתן לראות את ברונו, גדול המידות, דוהר על אופנועו רב העוצמה ומחלק הוראות לכורמים. למשפחת טייט גם כרמים משלה, כולל כרמי שרדונה ופרונטינאק שמקיפים את היקב והבית שבראש הגבעה. יקב טייט "ממוחשב" לגמרי, הכל פרי מחשבתו ומעשה ידיו של ברונו. "הטבעת" הקליפות היומית בתירוש (Plunging) בזמן התסיסה הראשונה, נעשית ע"י פלטות גדולות, מבוקרות מחשב, הנעות על פסי מתכת תלויים. החביות מתיישנות באגף הממוזג. ההתקשרות עם מגדלים נבחרים והסתמכות על תערובת (בלנד) מובילה, אפשרה ליקב להבטיח אחידות גבוהה לאורך שנות בציר משתנות, כמו גם צמיחה וגידול מהיר.

יקב גרוסט

יקב גרוסט כמעט שאינו זקוק להצגה. גרוסט נחשב בעיני רבים ליצרן הריזלינג הטוב ביותר באוסטרליה ואין לו מתחרים. היקב בבעלות ג'פרי גרוסט, יינן מסור וקפדן מאין כמוהו, מאז 1981. בשנת 1998 נבחר גרוסט ליצרן השנה הבינלאומי של ריזלינג ב"פסגת הריזלינג" שבהמבורג, גרמניה. היקב ממוחשב, מסודר, נקי למשעי ונראה לעיתים כחדר ניתוח. יין הדגל של היקב נבצר בתת-אזור פוליש היל שבעמק קלייר הקריר. הריזלינג הפירותי מגיע מתת איזור ווטרווייל. ליקב מספר יינות אדומים, שרדונה ותערובת של סמיון וסוביניון לבן. האשכולות והענבים עוברים מיון קפדני והיינות הלבנים תוססים בטמפרטורה קרה מבוקרת. ג'פרי גרוסט הוא מהמובילים בתעשיית היין באוסטרליה ובעולם ומהיזמים המרכזיים של הכנסת פקק ההברגה (לכל היינות שהוא מייצר). ה"פוליש היל" נחשב ע"י מגזין היין היוקרתי האמריקאי ווין אנד ספיריט לאחד מ- 25 הכרמים הטובים בעולם.

יקב גרינוק קריק

יקב שנחשב ע"י רוברט פרקר ליקב הטוב ביותר בברוסה. יקב הבוטיק של מייקל ואנבל וואו שמייצר כמויות מוגבלות של יינות שנחטפים מיד עם יציאתם לשוק. הכרמים, כולם בבעלות היקב, נמצאים בלב ליבה של ברוסה, באיזור שמייצר את היינות המרוכזים ביותר - מרננגה. מייקל, בנאי-אומן במקצועו, קנה עם אנבל את הכרמים הראשונים במצב מוזנח והפך אותם לגאוות ברוסה. כל אחד מהכרמים מניב יין מיוחד ושונה בניחוחו ובפרופיל הטעם שלו. יחד עם זאת, כל היינות מרוכזים. ליינות מוניטין עולמי ייחודי.

יקב גליימונד

משפחת צ'רקי מגדלת ענבים בברוסה מזה כמה דורות. כרמי המשפחה נטועים באזור מררננגה, בצמוד לכביש ספלטפילד שבלב ליבו של חבל ברוסה. בשל אופי הקרקע והמיקרו אקלים יינות מרננגה הם הסמיכים, ה"שמנוניים" והעצמתיים שביינות ברוסה. ואכן, יינות אלו הוציאו את תהילת ברוסה ואוסטרליה בעולם. דמיין צ'רקי, היינן ומגדל הגפנים, למד יינות בדרום אוסטרליה. קשה לתאר את נחישותו ומסירותו של דמיין. לעיתים הוא מבלה ביקב מזריחת החמה ועד... זריחתה למחרת. את רוב התהליכים הוא מבצע כמעט לבד (לעיתים בעזרת סבו או עוזרת). בחורף גוזם דמיין את הגפנים בשיטותיו, לבד, לאורך כשלושה חודשים! משום שאיננו מתפשר על מה שהוא מחשיב חיוני לאיכות הפרי.

יקב דצקי

את הענבים של יינות דצקי מגדל קן סמלר (דודו של היינן ווין דצקי), באזור לינדוק שבדרום ברוסה. ווין הגיע למעמד יינן בכיר ביקבים גדולים בטרם החליט לייסד את היקב שלו ב- 1998. ווין משמש השראה לרבים בתחום היין בברוסה. בשל סקרנותו הגדולה, ניסיון ארוך וכשרון עצום, נוטה ווין לחדשנות בתחומו. המבקר ביקב תמיד יכול להבחין באחת מהפינות במיכל התססה קטן, כזה או אחר, או חבית מיוחדת בהם הוא "משחק" עם יין או שיטה חדשים. המשוחחים עם ווין נחשפים לניסיון והידע העצומים שהוא אוצר במוחו. ביינות דצקי ניכרים הגידול הקפדני של קן והידע הרב שמאפשר לו לשמר את איכות הפרי, הטרוואר, ואופי הענבים של אזור לינדוק. במובן זה, יין הדגל—שירז סנט ג'קובי העצמתי והפירותי—הוא מקור השראה לעמיתים ומספק ללוגם הנאה צרופה שמייצגת איכות יוצאת מהכלל במחיר יחסית צנוע.

יקב ויילד דאק קריק אסטייט

פרוע, אומנם פרוע. היקב המרתק ביותר בויקטוריה וכמוהו היינן. דיוויד וזוגתו, דיאן, נטעו את כרם ב-1980, פחות או יותר בגישה של "נראה מה יהיה". מי שבורך בשתי ידים שעושות הכל (באמת כל תהליך ייצור היין כולל הביקבוק, נעשים ע"י דיוויד ובנו ליאם), וראש מקורי ופרוע לא יכול היה לעשות זאת אחרת. את כל הבצירים הראשונים, מאז 1991, דיוויד חילק לחברים. בשנת 1994 יצר לראשונה מכמה שורות של גפנים שנשכחו בכרם, את מה שהפך ליין המכונן של היקב ה - DUCK MUCK. למרבה הפלא, הענבים עתירי הסוכר היו גם עתירי חומצה, ואיפשרו בשל כך ייצירת כמות קטנה של יין סוריאליסטי לחלוטין, מעל 17% אלכוהול וללא כל איזון עם חומצה טרטרית. משום שיינות דאק מאק החלו נסחרים במחירים גבוהים בשוק המשני, דיוויד החליט להפוך את התחביב למקצוע. מקצוע אותו למד בעצמו. כיום, דיוויד מייצר כ-2,500-4,000 תיבות המתחלקות בין 6 ל-10 תוויות (תלוי בשנה) של יינות עזי ביטוי, פירותיים אך מאוזנים להפליא, שמקורם בתשעה כרמים שונים, כולם באיזור הית'קוט.

|

צור קשר

|

אודותינו

|

תקנון

|

כתבות

|

כל הזכויות שמורות © אתר מרש 2015