Mersch Official Logo 2010

שכחת את הסיסמה?

הרשם

שלום לך, אם הינך חדש/ה ליינות מרש תוכל/י בזמן קצר להרשם


לאתר ולהנות מהנחות, הטבות והזמנות לאירועים מיוחדים.

דברים שלא ידעת על היינות האהובים על רוברט פארקר - תמונות ורשמים מטעימת הפרימיום האחרונה


בטעימה נדירה זו, שהתקיימה בחדר האירועים של בניין מפואר בתל אביב, נטעמו יינות עם ציוני פארקר בין 98 ל-100. שיאו של הערב היה בטעימת היין Chris Ringland Shiraz 2004.
לאלבום המלא מהאירוע בפייסבוק

הבעלים והיינן כריס רינגלנד )להלן כ.ר.( רכש את הכרם הישן בשלהי שנות ה80 באיזור EDEN הצמוד לעמק ברוסה ועסק בשיקומו מספר שנים. רשמית, שנת הקמת המותג )היקב והשם "כריס רינגלנד") הינה 1989. שטח הכרם המקורי שניטע בשנת 1910הוא כ6 דונמים ומיוצרים ממנו כ1200 בקבוקים רגילים וכמות קטנה של מגנום ודאבל מגנום, קצת פחות מ5 חביות. בשנת 1999 נטע כ.ר. שני דונמים נוספים בצמידות לאותו הכרם כדי שיגדיל את תפוקתו.

2.jpg


כ.ר. מסביר שלקח לו פרק זמן של כ10 שנים לטפח את חלקת הכרם שרכש ולהביאה למצב משביע רצון מבחינתו. את הצלחתו לטפח את הכרם ולהוציא ממנו את הפרי המצויין, הוא תולה בכך שאיזור ברוסה היה חופשי מפילוקסרה, דבר שאיפשר לגפנים המושתתות על שורשיהן המקוריים להמשיך לגדול ולהניב. גפני השירז הזקנות מניבות לדבריו פרי מצויין כיוון שפרק הזמן הארוך אפשר להן להשתלב בסביבתן וליצור הרמוניה מלאה. רוברט פרקר התוודע לראשונה ליין של כ.ר. בבציר 1993 ונתן לו ציון 99, כשהתירוץ מדוע הוא לא נותן לו ציון מושלם היה שהתפוקה היא של 600 בקבוקים בלבד. כבר בטעימה הזו חלפה בראשו המחשבה שהוא טועם דגימה מזוככת של יין אייקוני אחר – שבאל בלאן מבציר 1947 – לא פחות... יין זה נחשב לטוב שביינות השירז האוסטרלים והוא חסר תקדים מבחינת פריסת הציונים שלו על ציר הזמן של 20 השנים האחרונות. למותר לציין שיין זה אינו מופק בכל שנה ועם זאת פריסת ציוניו היא כזאת:

ציון 100: בצירים 1996 (ליזה פרוטי בראון שינתה ציון זה ל98 בטעימה מאוחרת בשנת 2010). 1998, 2001, 2002, 2004.
ציון 99: בצירים 1993, 1995.
ציון 98: בצירים 1996, 1999.
ציון 97: בצירים 2000, 2003.
ציון 96: בציר 1997.
ציון 95: בציר 1994. פריסת ציונים כזו ב12 שנות בציר הינה מרשימה בכל קנה מידה ומעידה בעיקר על חומר גלם מעולה, מקצוענות חריגה ובעיקר יכולת התמדה ועקביות. השירז 2004 שהה 42 חודשים בחביות עץ צרפתיות חדשות. באף מתקבל יין עם ניחוחות של אדמה חרושה, עופרת, אספרסו ופירות יער שחורים. בחיך ישנה תחושה של יין מורכב ובעל רבדים רבים של פרי יער בשרני, מאוזן באופן מושלם ויכולת התיישנות ארוכה. כיום, כשלכ.ר. כבר כ25 בצירים תחת ידיו, הוא מוצב בשורה אחת עם גדולי יצרני הסירה בעולם כמו מרסל גיגל, שאפוטייה, כריסטוף בארון וג'ראר שאב.

4.jpg
עוד יינות מצטיינים שכיכבו בטעימה:
.

יקב Clos Saint Jean


יקב קלו סן ז'אן, מהגדולים שבאחוזות שאטונף דו פאפ, קיים מאז שנת 1900 והוא בבעלות משפחת מורל מאז שנת 1930. רוב חלקות הכרמים של המשפחה נמצאות בחלק הדרום מזרחי של שאטונף דו פאפ בLA CRAU, LES COMBES ו-St-Jean. מאז שנת 1982, השנה בה נפטר גי מורל, אבי האחים פסקל ווינסנט מורל, חל שינוי ביקב. את ההובלה נטלה לידיה אלמנתו של גי מורל, ג'וסלין והופק בו יין סטנדרטי לאיזור. היקב עבר שינוי דרמטי בשנת 2003 לאחר מות האם, בשעה ששני האחים פסקל ווינסנט מורל נטלו את המושכות, שכרו את שירותי הייעוץ של האואנולוג (איש מקצוע בעשיית יין השולט בכל מרכיבי העשייה להוציא גידול גפנים ובציר הענבים) המבריק פיליפ קאמבי עוד במהלך שנת 2002 ויצאו לדרך חדשה. באופן מעניין, דווקא בשנה הראשונה כשמזג האוויר המבטיח הפך פניו כשמבול הרסני הרס את הבציר. כל תנובת הכרמים נמכרה לנגוסיאנים והיקב לא הפיק יין כלל באותה השנה. מאז צועד היקב בנתיב הצלחה מסחרר והישגיו מרשימים. תמיד היו ברשות המשפחה כרמים מעולים, אולם החזון שבשכירת שירותיו של היועץ הביא לפריחה של ממש בתוך זמן קצר. בתוך פחות מעשור עלה היקב למעמד על של כוכב על ויינותיו נהיו בעלי שם עולמי כשההצלחה המסחרית לא מאחרת לבוא.

1.jpg
.

Clos Saint Jean rouge


– יין זה המוגדר כשאטונף דו פאפ מסורתי מכיל 75% גרנאש, 15% סירה והשאר כולל מורבדר, סינסו, מוסקארדן וואקארז, כולם מגפנים בנות 75 שנים. בציר ידני של כ250 ק"ג לדונם והפרדה ידנית של הגרגירים מהשזרות. היין עובר התססה במיכלי בטון לתקופה של מעל חודש ימים ואז מועבר למשך כשנה להבגרה. הגרנאש ביין זה עבר הבגרה במיכלים ושאר היין בחביות בריק וגם בdemi muid מונח צרפתי לחביות עץ בנות 600 ליטר האופייני בעיקר בעמק הרון. הצבע הסגול מלווה בניחוחות של קירש, פירות מיובשים, פלפל שחור וקופסת תבלינים מעושנת. בחיך מתקבל יין בעל גוף מלא, חמיצות מורגשת אך מאוזנת ושיורת ארוכה. היין ימשיך להתבגר ולהתפתח בבקבוק ויהיה טוב לשתייה במהלך 15 השנים הקרובות. ציון 93 פרקר.

.

La Combe des Fous


מהיינות הגדולים של יקב קלו סן ז'אן. 60% גרנאש, 20% סירה, 10% סינסו ו-10% וקארז. "רצינו להוסיף את העדינות והחמיצות של הוקארז לעושר של הגרנאש", ענו האחים מורל לשאלה מדוע הם הראשונים באיזור להכניס כמות כה גדולה של וקארז לממסך. בסה"כ מיוצרים מיין זה כ6000 בקבוקים המגיעים מחלקת "גבעת השוטים" ב-לה קרו. יין מיוחד זה מייצג את אחד הביטויים הארומטיים המורכבים של שאטונף דו פאפ הבאה לידי ביטוי בבוקה המכיל פירות מיובשים, פירות יער שחורים, פולי קפה קלויים וקופסת תבלינים. בחיך מתקבל יין בעל גוף מלא, שופע ועשיר בעל רבדים רבים של פרי המסתירים את הגליצרין. ליין שיורת ארוכה מאוד ומומלץ ליישנו לעוד כשלוש עד ארבע שנים ואו אז ניתן יהיה להינות ממנו ב20 השנים הבאות. ציון 98 פרקר.

5.jpg
.

Deus Ex Machina


"האל שבתוך המכונה" פתרון טכני להכנסת האל, ע"ג עגלה המוסעת לבמה, כדי שישיב את הסדר על כנו בדרמה היוונית. 60% גרנאש ו-40% מורבדר מספקים את אחד היינות המושלמים שמיוצרים בשאטונף דו פאפ. הפרי מגיע מגפנים שגילן נע בין 65 ל105 שנים ומקורן בתת האיזור לה קרו הידוע. מיין זה מיוצרים כ6000 בקבוקים. זהו אולי היין השרירי והאדיר ביותר מבין כלל יינות שאטונף בבציר 2010. רוברט פרקר מגדיר יין זה כחומר שממנו מיוצרות אגדות. ליין עתיר המימדים הזה, צבע סגול דחוס, והוא משחרר ניחוחות של גרגירי פירות יער שחורים מסוגים שונים, ליקוריץ, קטורת, וניל, שוקולד ופולי קפה קלויים. הטנינים נוכחים אך חלקים באופן יחסי. השיורת הארוכה (מעל 60 שניות!) מבהירה לנו איזה יין גדול ניצב בפנינו. מומלץ להשאירו להבגרה נוספת בבקבוק בחמש השנים הקרובות ואז ניתן יהיה להנות ממנו ב30 השנים הבאות. ציון 100 פרקר.

.

Sanctus Sanctorum


100% גרנאש המגיעים מחלקות כרם ב-לה קרו שנטעו בשנים 1902 ו-1905. בבציר 2010 עלתה התפוקה מ300 בקבוקי מגנום ל820. היין מיוצר עדיין רק במתכונת מגנום. ליין 16.7% אלכוהול, אולם הוא אלגנטי ועצמתי במידה כל כך משכנעת שהוא שם ללעג את אלו השופטים יין רק ע"פ המספרים המופיעים על התוויות. פרקר מגדיר יין זה כיין הבציר בשאטונף דו פאפ, בדיוק כפי שהגדיר את קודמו מבציר 2009 וטוען שניתן להגדירו בנקל כיין שהוא אוהב יותר מכולם. ליין צבע אדמדם רובי עמוק ובאף מתקבל עושר מדהים של בשומת יוצאת דופן של פטל שחור, דומדמניות, לבנדר, ליקוריץ ואדמת טיט פורייה. בחיך היין טהור שמנוני וסמיך והוא עשיר במידה שקשה להעלות על הדעת. כמו כל היינות הגדולים בעולם זהו יין המשלב אינטלקט והדוניזם במידה שווה. הוא צפוי להגיע לבשלות מלאה בעוד כעשור ולאחר מכן יהיה מוכן לשתייה במהלך 3 עשורים לפחות. ציון 100 פרקר.

3.jpg
.

יקב Janasse


קב ז'נאס ממוקם בכניסה לישוב קורת'זון ליד הכפר שאטונף דו פאפ והוא מנוהל ע"י כריסטוף סאבון ואחותו איזאבל. בבעלות ז'נאס כ160 דונמים בתחומי הכפר ש.ד.פ. וכן חלקות בקוט דו רון. העקביות, המיומנות והמקצועיות של אנשי היקב ראויה לציון עוד מאמצע שנות ה90 של המאה הקודמת וכך גם בשנות בציר טובות פחות, מוציא היקב תוצרים ראויים לציון, כפי שעשה בבציר 2011. היינות הלבנים של ז'נאס מרתקים כיוון שסאבון הוא מאחרוני הייננים באיזור זה שמקפידים על התססה מאלולקטית מלאה וללא סינון.

.

Cotes du Rhone Blanc 2012


ממסך של 50% גרנאש בלאן, 15% קלארט, 15% בורבולן, 10% ויונייה ו-10% רוסאן. התססה מלולאקטית מלאה, יישון בנפרד של כל זן במשך 6 חודשים על המשקעים וערבוב יומי. ייצור של כ8000 בקבוקים. יין לבן קליל טעים ופריך. ניחוחות של אפרסקים וחבושים וברקע מינרליות מעודנת. יין נהדר לימות הקיץ החמים.

.

Chaupin 2010


גרנאש מכרם שניטע ב1912, ש3/4 מכלל הענבים הופרדו מהשזרות. 70% מהיין מיושן במיכלים ו30% בחביות עץ שחלקן חדשות. לצד הצבע הסגלגל עולים ניחוחות של פטל, דובדבן שחור, ליקוריץ, לבנדר, פטריות ועשביית גדת נחל. היין מאוד מרוכז מבחינת הטעמים בחיך ויחד עם זאת מעודן ואפילו קל באופן יחסי ליין שרמת האלכוהול בו עולה על 15%. היין ראוי ליישון גם בבקבוק למספר שנים ויחד עם זאת הוא מוכן לשתייה כבר מעכשיו ועוד כשני עשורים וחצי. מיין זה מיוצרים כ12000 בקבוקים. ציון 98 פרקר.

.

Vieilles Vignes 2010


ממסך של 85% גרנאש, 10% סירה, 3% מורבדר ושאר זני האיזור. זהו יין העלית של היקב. הענבים נבצרו מגפנים בנות 60-100 שנה. הכרמים נטועים בארבעה תתי-אזורים בעלי מאפייני קרקע ייחודיים. תת-אזור דרומי לכפר קורת'זון, רווי חלוקי נחל, שמעניק עצמה ועושר. תת-איזור "שופן" שמעניק את הטריות והחמיצות הנדרשים. תת-איזור צפוני המאופיין בקרקע של חרסית אדומה מעורבת עם חלוקי נחל, שמעניקים ליין מבנה וגוף. ותת-איזור של אבן גיר חולית שמוסיף ליין עידון. לאחר בציר ידני, הוסרו 80% של הענבים מהשזרות, נמעכו והועברו לתסיסה של 28 יום על הזגים, שהוטבעו בתירוש אחת ליום. בתום התסיסה הועבר רבע מהיין הראשוני לחביות (40% חדשות) והיתרה למכלים. ליין צבע סגול עמוק וריכוז פנומנאלי. ארומות וטעמים של פרי שחור, פרחי אביב, קטורת ופטריות עולות מהכוס. היין שמנוני וכבד עם נפח גליצרול גבוה. היין בעל גוף מלא וצריך פרק זמן של כ6 שנים נוספות כדי להתבגר היטב ולהכנסה ל"חלון השתייה". הבגרה נוספת של כעוד 20 שנים רק תעשה עימו חסד. מיין זה מיוצרים כ10000 בקבוקים. ציון 100 פרקר.

|

צור קשר

|

אודותינו

|

תקנון

|

כתבות

|

כל הזכויות שמורות © אתר מרש 2015