Mersch Official Logo 2010

שכחת את הסיסמה?

הרשם

שלום לך, אם הינך חדש/ה ליינות מרש תוכל/י בזמן קצר להרשם


לאתר ולהנות מהנחות, הטבות והזמנות לאירועים מיוחדים.

יינות השנה בטעימת הפרימיום לסוף שנת 2012לקראת חגיגות השנה החדשה בחרנו לסכם את השנה בטעימת פרימיום של יינות בוטיק אוסטרליים שנערכה בקומה הפרטית של "בין 281", חנות ובר יין בתל אביב.

את הטעימה התחלנו עם רוזה ביו-דינאמי ואורגני, שמתבסס ברובו על כרם גרנאש שניטע בשנות ה-40 של המאה העשרים - רוזינה רוזה של קלסקי 2011.


bin2.jpgהמשכנו ב'גליימונד דיסטנס 2008', 100% שירז. בציר ידני מכרם השייך למשפחת צ'ארקי מתת האיזור ספטלספילד שבברוסה. ליין כ15.5% אלכוהול וציון 90 אצל פרקר. לאחר מכן עברנו לגרנאש נוסף של צ'רקי, הפעם מבציר 2010 -'מרננגה' מתת האיזור מרננגה שבברוסה.

משם המשכנו ליין שאף טעימת פרימיום אוסטרלית לא יכולה להתקיים בלעדיו - Noon Eclipse 2010. היינן האוסטרלי דרו נון בעל תואר Master Of Wine, עיצב את האקליפס במשך כעשור. מיוצרים מדי שנה כ12,000 בקבוקים בלבד מיין זה כל שנה. זהו יין עשיר, בעל גוף מלא המתאים להגשה עם מאכלים מלאים ועשירים אף הם. ציון פרקר - 94.

יין מס' 4 -
Mollydooker Blue Eyed Boy Shiraz 100% שירז, צבע ארגמני כהה וארומות עזות של פירות יער, ליקוריץ ושוקולד. בחיך, טעמי פרי מפתים מלווים בתיבול וקפה. גוף מלא ועומק אינסופי של פרי. ציון 93 מרוברט פרקר.

bin3.jpgיין מס' 5 -
Mollydooker Carnival of Love Shiraz 2010 יין בלתי נשכח המשקף את תפיסת העולם הייננית של היקב שיין נועד לקרב בין בני אדם. היין בעל גוף (15.5%), פירותי, קטיפתי, מאוזן, ועמוק. ראוי וזקוק לחידרור אגרסיבי לאחר שינוח כמה חודשים עד שנה במרתף. דובדבנים ושזיפים שחורים באף ובחיך. היין חושני, הטאנינים משיים והשיורת ארוכה. טעם עשיר, קטיפתי ומורכב. ציון 95 מרוברט פרקר.

bin4.jpgיין מס' 6 Merchant 2009 -
100% קברנה סוביניון מכרם יחיד ביודינאמי שניטע בתום המאה העשרים באחוזת קלסקי. על מצע של אבן גיר חולית מעל שכבת חרסית (קרקע המתאימה במיוחד לקברנה). הכרם נבצר ידנית, לאחר עונה אידיאלית, ב-31 במרס. יין עמוס טעמים ונוכחות מאסיבית וארוכה. בציר 2009 כמו בכל יתר התוויות של היקב ייזכר כמדהים אם כי מוגבל בגודלו, ואמנם ההיצע מצומצם במיוחד.

עוד מבית היוצר של טרוי קלסקי - Moppa 2009 תערובת שירז מיוחדת. ליין גוף מלא (14.5%), צבע כמעט שחור, וניחוחות של אוכמניות, תאנים יבשות, פקעות ורדים, ציפורן וסיגליות. ליין טעמי פרי מורכבים שבגלל הוויונייה נוטים מעט למשמש. היין מורכב ובשל, ראוי לשתייה מידית אך גם ליישון בינוני של 6-8 שנים בתנאים ראויים.

bin1.jpg

יין מס' 8 -
Kalleske, Greenock Shiraz 2010 קלסקי גרינוק הינו יין המושתת על כרם יחיד שניטע בצפ' מע' ברוסה בתת האיזור גרינוק ב1996, אך מושתת על ייחורים מגפנים משלהי המאה ה19. היין מיוצר מזה כעשור והפרספקטיבה הקצרה מאפשרת למבקר חד העין להבחין שמדובר בסיפור הצלחה ייחודי.

יין מס' 9 -
Kalleske, Old Vine Grenache 2009 אחד מיינות הדגל של יקב קלסקי. בציר 2009 היה איכותי ותנובת הכרם היתה צנועה יחסית. הכרם אינו נתמך בשיטות גידול מודרניות, הגפנים צומחות כשיחי פרא והוא נטול השקייה מלאכותית. היין המתוחכם הזה הינו בעל פוטנציאל יישון ארוך, אך ניתן ליהנות ממנו כבר עתה. כמו כל יינות קלסקי, גם יין זה הינו אורגני וביו דינמי.

אחרון, Johann Georg 2009 kalleske Shiraz יין הדגל של יקב קלסקי המושתת על כרם יחיד שניטע ב1875. 100% שירז מגפנים הזוכות לצמיחת פרא בנחלת הכרמים של משפחת קלסקי בברוסה. הכרם מספק כ250 ק"ג לדונם ובסה"כ מיוצרים כ1200 בקבוקים. הפרי הותסס במשך כ9 ימים על קליפותיו ועורבב כפעמיים ביום. היין עצמו לא סונן ולא עבר הצללה ויושן במשך 24 חודשים בחביות אלון אמריקאי וצרפתי בנות 300 ליטר. צבעו סגול שחור. האף גדוש בעירוב של פרי אדום ושחור, סממנים של ניחוחות פריחה ותיבול מעודן. גוף היין מלא והולם בטעמו את הניחוחות המקדימים. הטנינים מעוגלים אך בעלי נוכחות התורמים למורכבות היין. השיורת ארוכה מאוד ומותירה תחושה משיית בפה. שירז קלאסי מהטובים של אוסטרליה המוכן לשתייה כבר עכשיו, אך ניתן לשימור ויישון לפרק זמן ארוך.

|

צור קשר

|

אודותינו

|

תקנון

|

כתבות

|

כל הזכויות שמורות © אתר מרש 2015